Masáže

Masáž je možné vnímat jako „umění doteku“ ruky maséra na těle masírovaného s osvěžujícím, stimulujícím nebo léčebným záměrem.

IT IS TIME TO RELAX!

Raindrop technika / Masáž „dešťové kapky“ pomocí esenciálních olejů

Co to je a jak to probíhá?

Techniku zvanou „Dešťová kapka“ neboli Raindrop vyvinul americký lékař Dr. Gary Young. Jde o spojení aplikace deseti terapeutických esenciálních olejů nejprve na chodidla klienta, a poté na páteř. Terapeut kape oleje z výšky zhruba 15 cm na záda klienta, poté je jemně roztírá od oblasti beder nahoru podél obratlů, směrem ven po zádových svalech a přes ramena ke krku. Při této neinvazivní metodě se kombinují speciální masážní postupy převzaté od indiánského kmene Lakota, spolu s technikou Vita Flex bodů, která má pro lidskou bytost hluboký regenerační účinek.

Účinky

Přestože celá technika trvá pouhých 60-90 minut, oleje působí ještě několik dní, během nichž probíhá regenerace a vyrovnávací proces. Nejsilnější účinek techniky Raindrop je po 3-4 dnech.

Většina lidí zaznamenává zmírnění nebo vymizení bolesti, ústup horečky, zlepšení pohyblivosti, celkový pocit klidu a životní síly. Pečlivě vyvážené složení jednotlivých esenciálních olejů napomáhá tělu udržet, popřípadě obnovit přirozený tvar páteře. Avšak využívá se i k léčbě potíží, které nejsou přímo spojeny s problémy se zády. Je to například při infekci dýchacích cest, zažívacích obtížích, hormonálních problémech, nedostatečné funkci jater a velmi často také k posílení imunitního systému. Řada profesionálních lékařů ve Spojených státech, a také někteří lékaři v České republice, začlenili techniku Raindrop do své klinické praxe a zjistili, že je to vynikající metoda pro zmírnění problémů spojených s ischiasem, skoliózou, kyfózou a chronickou bolestí zad.

Kontraindikace / Kdy je nutná zvýšená opatrnost při aplikaci této techniky?

Před aplikací Raindrop techniky je třeba upozornit na následující zdravotní stav! V níže uvedených případech je aplikace možná, ale jen s vynecháním některých olejů – proto je nutné terapii pečlivě připravit a předem mě informovat o případných kontraindikacích.

Hluboce uvolňující Breussova masáž zad

Co to je a jak to probíhá?

Breussova masáž je založená na jemných hmatech, které se provádějí v oblasti páteře v rozsahu od sedmého krčního obratle po kostrč. Dlouhé plynulé hmaty uvolňují páteřní svalstvo a stimulují energetické dráhy, které se v oblasti páteře nacházejí. Pracuje se se svaly, ale i s energetickou částí člověka. Kromě jiného se používají také tzv. rozevírací hmaty, kdy se za pomoci hřbetů rukou maséra od sebe oddalují jednotlivé obratle, a tím se uvolňují meziobratlové ploténky. Závěr masáže má příjemné harmonizační účinky. Provádí se tzv. magnetizování, což znamená, že pomocí rukou, hedvábného papíru a vzájemné energie předáváme tělu teplo a vzniklé magnetizování umožňuje lepší vstřebávání třezalkového oleje. Při této masáži se totiž používá pouze BIO třezalkový olej, který napomáhá nabobtnávání meziobratlových plotének, a tím je regeneruje. Třezalku zároveň řadíme mezi nejsilnější přírodní antidepresiva. Metoda pochází od Rudolfa Breusse (1899-1990), rakouského léčitele a experta na přírodní medicínu.

Účinky

Hluboké uvolnění těla i mysli. Vyrovnává postavení zad, celkovou statiku těla a pomáhá také při prevenci degenerativních poruch páteře. Uvolňuje a regeneruje meziobratlové ploténky. Podle Rudolfa Breusse neexistují opotřebované ploténky, ale pouze zdegenerované, a ty se dají pravidelnou aplikací této metody obnovit. Masáž dovede z těla skvěle odplavit nahromaděný stres a pomáhá ulevit též krční páteři, které neprospívá sedavý způsob života ani práce u počítače – zejména se uvolní oblast kolem sedmého krčního obratle, kde se často hromadí stres a nezpracovaná traumata.

Kontraindikace / Kdy je nutná zvýšená opatrnost při aplikaci této techniky?

Lymfatická masáž přes reflexní plosky nohou

Co to je a jak to probíhá?

Reflexní lymfatická masáž je metoda stimulování oběhu lymfy reflexně, tedy přes reflexní plošky na ploskách nohou. Vychází z reflexních masáží Hanne Marquardt. Tato masáž je jednoduchá, účinná, příjemná pro klienta i maséra, podporuje oběh lymfy, odvádění toxických látek z těla, posiluje imunitu a zlepšuje psychický stav. Součástí metody je reflexní stimulace důležitých orgánů, především srdce a ledvin, které jsou odpovědné za odvod škodlivin. Masáž probíhá vsedě, klient je v uvolněném stavu, oblečený, masírují se pouze chodidla a kotníky. Masáž je vhodná i pro těhotné ženy.

Účinky

Předností této masáže jsou její dlouhodobé účinky a možnost působit na ty části těla, které jsou jinak pro klasickou lymfodrenáž nedostupné (sádra, zranění, poškození kůže atd.) Klasická mechanická lymfatická masáž znamená okamžité odvodnění vnější vrstvy lymfatického systému a má své opodstatnění, ovšem práci za organismus zde dělá masér a lymfatický systém nemotivuje ke zlepšení činnosti. Naopak, reflexní lymfatická masáž na ploskách nohou stimuluje organismus, aby zrychlil tok lymfy sám. Účinek je tedy dlouhodobější a hlubší, protože zasahuje nejprve vnitřní část lymfatického systému.

Velmi vhodná je pro: posílení imunity, celkové ozdravení organismu po prodělaných akutních a chronických onemocněních, odstranění škodlivin z těla, odstranění otoků a celulitidy, bolesti a poúrazové stavy pohybového systému, zlepšení celkového stavu při roztroušené skleróze, při prevenci (obzvláště dýchacích cest, zažívání, vylučování), zlepšení psychické i fyzické kondice, při hormonální disharmonii (MPS, menopauza, šestinedělí), problémech se zácpou a psychických potížích (neurózy, deprese, nespavost, únava).

Kontraindikace / Kdy je nutná zvýšená opatrnost při aplikaci této techniky?

Aroma masáž zad, šíje a nohou

Co to je a jak to probíhá?

Aroma masáž zad, šíje a nohou je vysoce relaxační technika, která je kombinována s účinky terapeutických esenciálních olejů. Díky tomuto propojení se v těle nastartují samoléčebné procesy, a to na úrovní fyzického těla i psychiky. Celá procedura aktivuje především smysly klienta. Dlouhé a klidné tahy rukou navozují v těle pocit bezpečí, dochází k hlubokému uvolnění, prokrvení pokožky, a díky tomu mohou esence z jednotlivých olejů proniknout hluboko do kůže a svalů. Vůně individuálně zvolených esenciálních olejů působí na konkrétní fyzické i psychické potíže.

Účinky

Kromě toho, že tato masáž podpoří vaši fyzickou pohodu a uvolní stresové napětí, tak jedinečná vůně použitých esenciálních olejů aktivuje limbický systém (centrum v mozku zodpovědné za emoce a paměť), což vám pomůže přeladit myšlenkové nastavení a otevřít se novému vnímání. Účinky masáže jako prokrvení, zmírnění bolesti, podpora krevního a lymfatického systému jsou doplněny o efekt individuálně zvolených esenciálních olejů podle přání klienta. Masírovaná osoba při masáži vůni olejů inhaluje, a tím dochází ke zklidnění psychiky, lepšímu dýchání, celkovému prokrvení svalstva a působení na centrální nervový systém.

Kontraindikace / Kdy je nutná zvýšená opatrnost při aplikaci této techniky?

Aroma masáž hlavy

Co to je a jak to probíhá?

Aroma masáž hlavy je velmi jemná technika, při které se dostane péče vaší hlavě, šíji, ramenům a obličeji. Je vhodná zejména pro odplavení stresu a duševního napětí. Okysličuje mozek, zlepšuje koncentraci, a díky hlubokému uvolnění napomáhá zlepšit stav pokožky i vašich vlasů. Při masáži se využívají čisté esenciální oleje, které se volí dle aktuálních potřeb každého klienta.

Účinky

Velmi účinně přispívá k psychickému zklidnění, odplavení stresu, hlubšímu dýchání a fyzickému uvolnění svalového napětí, zejména svalů šíje. Díky zvýšenému přívodu krve do hlavy přináší jasnější uvažování a lepší koncentraci. Působí pozitivně při migrénách, závratích, rozmazaném vidění a tlaku v očích, hučení v hlavě, mravenčení rukou a zkrácení šíjových svalů. Uvolňuje a prokrvuje vlasovou pokožku, a tak podporuje růst vlasů a zlepšuje jejich kvalitu. Pomáhá odstraňovat poruchy spánku a celkově psychicky i fyzicky harmonizuje celý organismus.

Kontraindikace / Kdy je nutná zvýšená opatrnost při aplikaci této techniky?

Individuální péče pomocí tělových svící - pro řešení fyzických i psychických problémů

Co to je a jak to probíhá?

Jejich účinku využívali již naši předkové. Staří Keltové a Slované používali stočenou hořící kůru na vytahování zánětů a bolestí z těla. Dnes se používají tělové, ušní a turbo svíce, což jsou vlastně duté trubičky z přírodních materiálů, namočené ve včelím vosku, které se přikládají na bolestivá místa na těle. Pro zvýšení účinku se mohou používat esenciální oleje. Výhoda tělových svící spočívá v tom, že vytahují z těla záněty, otoky, drobné usazeniny, kamínky a toxické jedy.

Aplikace svíce je založená na podobném principu jako baňkování nebo moxování. Tělové svíce využívají komínového efektu. V místě, kde je přikládáme na kůži (přes papírový ubrousek), se vytváří podtlak, a ten následně uvolní zablokovanou energii. Svíce částečně z těla odsaje nečistoty (např. záněty, cysty, myomy, otoky). Další toxiny, které se v těle uvolní, se pak z těla vyloučí běžnou cestou.

Účinky

Tělové svíce dokáží ošetřit tělo na více úrovních. Nejčastěji při oslabené imunitě (chřipka, průdušky, kašel, rýma, ucpané dutiny, bolesti uší), alergiích, kožních potížích, zánětu dásní a zubů, bolesti páteře, břicha, gynekologických problémech, při potížích s klouby, bolestech hlavy a migrénách Dále pak velmi dobře fungují v případě stresu, ať už jde o strach, depresi, únavu či obyčejné podráždění.

Kontraindikace / Kdy je nutná zvýšená opatrnost při aplikaci této techniky?