Neurographica

Jak řekl už Marcus Aurelius, císař Římské říše (121-180 n.l.) – „Duše se obarví barvou vašich myšlenek.“

Co je to Neurographica?

Neurographica (čti neurografika) je speciální technika abstraktní kresby s použitím barev. Je postavena na vědeckém základu a do detailu propracovaná psychology. Vychází z faktu, že ruka a mozek jsou propojeny a spolupracují, jinak bychom nebyli schopni se dotknout, nebo zvednout předmět před námi. Neurographica tohoto spojení využívá k uvolnění a přesměrování navyklých myšlenkových vzorců, které často souvisí s negativními emocemi. Postupně dochází k propojování vědomí s podvědomím a v mozku se aktivují nová spojení mezi neurony. Následně se nám otevírají nečekané možnosti, jiné úhly pohledu a kreativní řešení.

neurographics concept, drawing helps to know oneself, psychological therapy allows solving problems and reducing stress, a notebook with a drawing and pencils, a woman draws patterns

Jak kurz či individuální terapie probíhá?

Kurz probíhá v menší skupině max.do 20 účastníků, aby všichni měli možnost naučit se techniku správně a případně se na vše zeptat.  Kurz je vhodný pro ženy a muže jakéhokoliv věku. Děti jsou vítány, ale doporučuji ideálně až od 6-ti let. Nebojte se, není třeba umět malovat či kreslit. Jediné, co potřebujete, je snadno použitelná metoda, kterou se se mnou během několika hodin naučíte. Na začátku vám blíže vysvětlím, jak to celé funguje a provedu vás jednotlivými kroky, které mají jasnou posloupnost. Můžete si určit záměr, situaci nebo téma, které byste rádi vyřešili. Nicméně není nutné to nahlas sdílet s lektorem či ostatními. Samozřejmě pokud budete chtít, je to také v pořádku.

Celý proces vede nejen k uvolnění emoční zátěže, zažitých myšlenkových programů, nevědomých spouštěčů našeho myšlení atd., ale také k přeměně našeho vnímání světa. A změnou vnímání světa může dojít k vyřešení problému. 

V čem vám Neurographica může pomoci?

Nabídka

Workshopy
  • Na vypsaná témata viz Rezervační formulář
  • Délka každého workshopu je 3 - 3,5 hod.
  • Probíhá ve skupině do max. 20 osob
Individuální terapie
  • Probíhá podobně jako kurz, ale trvá pouze 2 hod.
  • Řídí se výhradně podle konkrétních potřeb každého klienta.
Workshopy pro konkrétní skupiny
  • PRO ŠKOLNÍ TŘÍDY /
    ke zkvalitnění vztahů v kolektivu
  • PRO FIRMY / Team-Building
  • Vše dle domluvy

Témata workshopů

Úvod do Neurographicy pro začátečníky

Ideálně doporučuji absolvovat vždy jako první tento kurz, kde se seznámíte se základním algoritmem a neurographickou linkou, a pak teprve navázat dalšími kurzy na konkrétní témata.

Vision Board v Neurographice / Vytvořte si život, který budete milovat

Neurographica pro stanovování cílů a odstraňování bloků

Překonávání úzkostí a strachů s Neurographicou

Neuro-Mandala / Šamanská technika pro posílení nebo získání životní síly

Neuro-Déšt / Šamanská technika pro získání hojnosti ve vašem životě

Neuro-Strom / Šamanská technika pro spojení s vlastními kořeny a dary