„Vnímám, že život mi dal spoustu darů.
Mohu se věnovat tomu, co dělá radost mně i ostatním,
a v tom spatřuji opravdový smysl.“

Jsem Yveta del Mar.

Mým původním vzděláním je překladatelství/tlumočení. Cizí jazyky, cestování, život ve vzdálených exotických krajinách,  rozmanité kultury a mentality lidí mě zajímaly odmalička. Obzvlášť mi učarovaly země a život kolem Středozemního moře, a mou velkou láskou se stalo především Španělsko a Portugalsko. Životem v zahraničí a cestováním jsem strávila krásných 7 let svého života.

Traumatická životní situace ve vztahu s partnerem mě zastavila. Otřes byl tak silný a situace tak intimní a složitá, že nebylo možné řešit ji běžně dostupnými metodami. Najednou jsem nebyla schopná používat žádný z pěti jazyků, kterými plynně mluvím, a už vůbec jsem nebyla ochotná sdílet s někým své problémy a vnitřní konflikty. Začala jsem hledat nový způsob, jak se s vnitřními “bubáky” vypořádat, jak se vymanit ze smyčky vlastních pochybností a sebedestruktivního chování.  

Postupně jsem se dostala k terapeutickým metodám, které mi nenásilnou formou, a často beze slov (tedy bez nutného sdílení vnitřního konfliktu, bolesti či obyčejné nervozity) pomohly vrátit se do vlastního středu, a vidět tak svou jedinečnost a originalitu. Zrodila se má vášeň pro esenciální oleje a práci s nimi, jemné techniky masáží k uvolnění těla, terapii dýcháním a také kreativní barevný self-coaching zvaný Neurographica.

Nyní jsem certifikovanou lektorkou těchto metod s několikaletou praxí a snažím se předávat jejich úžasný potenciál dál svým klientům.

Vzdělání:

Kromě toho, že se i nadále rozvíjím ve výše uvedených metodách, věnuji se také taoistickým přístupům léčby (mým učitelem je především Mantak Chia), dýchacím technikám, meditaci, tanci, muzikoterapii (zaměřené na léčivé zvuky tibetské mísy), a pravidelně cvičím Zhineng Qi Gong (absolvovala jsem několik workshopů přímo s čínskými mistry).

Vycházím z vědeckých prací a nechávám se inspirovat následujícími osobnostmi:

Dr. Joe Dispenza, Dr. Bruce Lipton, Dr. Sue Morter, Dr. Tara Swart, Amy Cuddy, Gregg Braden, Rob Wergin, Peter Crone, Kelly Brogan, M.D., Genadij Malachov, Dr. Stephen T.Chang, Norman Doidge, PhDr. Jana Nováčková, CsC., PhDr. Dobromila Nevolová, Zha Wei, Chen Feisong, Harold Dull, Dr. Pang Ming, Mantak Chia, Wei Qi Feng, Dr. Gary Young, KG Stiles, Gabriel Mojay, Candace Pert, PhD., Philippa Merivale, Dieter Dorn, Dr. Christine Page, Eva Rudy Jansen, Prof. Pavel Piskarev, Olga de Schower, Joerg Lehmann a další.